Výběr rakety na ricochet

Máte rádi squash, avšak Vadí Vám nutnost neustále sledovat, počítat a pamatovat si aktuální stav hry a kvůli tomu hru přerušovat nebo se dohadovat s protihráčem? Vyzkoušejte ricochet, který podobné problémy nezná – o vše se stará moderní elektronika.

Jak se hraje ricochet?

Ricochet je sport pro dva protihráče, který se hraje s raketou a míčkem ve speciálním uzavřeném prostoru o rozměrech 8 x 5,5 metru a 2,7 metru na výšku. Na první pohled se ricochet podobá squashi a určitě nezapře jasnou inspiraci tímto sportem – oproti němu však nabízí řadu vylepšení, díky čemuž snadno nadchne a nepustí od prvního vyzkoušení.

V porovnání se squashem umožňuje ricochet využít ke hře i strop kurtu, takže při ricochetu jsou možné i takové údery, které při squashi rozhodně neuvidíte. Ricochetové rakety jsou menší a podstatně lehčí, díky čemuž se ruka tak snadno neunaví a ricochet je tak velmi vhodný i pro ženy nebo děti.

Při ricochetu se používají tři druhy míčků, které se rozdělují podle barvy. Červený míček má největší odraz a je vhodný pro začátečníky. Fialový míček nabízí střední odraz a je určen pro středně pokročilé hráče, zatímco míček šedivé barvy s neslabším odrazem, který je ve srovnání s červeným míčkem méně než poloviční, používají nejpokročilejší hráči a rovněž tak se využívá na soutěžní úrovni.«« Výběr rakety na ricochet Hru za Vás sleduje vychytaná elektronika »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20079 (magazin-sport.cz#112)