Bazén na zahradu

Sháníte bazén na svou zahradu? Váháte, zda zvolit bazén trvale zabudovaný do země, anebo dát přednost skládacímu či nafukovacímu sezónnímu nadzemnímu bazénu? Každá varianta má své plusy a mínusy. Poradíme Vám.

Sezónní nadzemní bazén

Sezónní bazén není trvalého charakteru. Postavíte ho jen tehdy, když budete chtít. Jeho výhodou je, že nezabere příliš místa, takže se hodí i na menší pozemky. A pokud se náhodou budete stěhovat, prostě si ho vezmete s sebou. Oproti zabudovaným bazénům jsou jistě příjemné jeho nevysoké pořizovací náklady. Když Vás bazén omrzí, nebudete muset řešit, co s ním. Jednoduše zůstane schovaný ve sklepě, nebo ho můžete prodat.

Na druhou stranu sezónní bazén je potřeba před každou sezónou sestavit, což může zabrat nějaký čas a stejně tak po sezóně zase vyčistit a složit. Podstatně jednodušší je to u bazénů nafukovacích, které se jen nafouknou a můžou se napustit – ty jsou však ještě menší než sezónní skládací bazény.

Nevýhod sezónních bazénů je proto zjevná – omezená velikost i hloubka. Nikdy Vám nebudou moci nabídnout to, co pořádný zabudovaný bazén a spíše než pro plavání jsou vhodné především pro ochlazení v letních dnech nebo pro hry dětí.

Dalším omezením sezónních bazénů je terén – lze je postavit jen do naprosté roviny. Pokud ji nemáte, můžete ji vytvořit srovnáním části pozemku.«« Bazén na zahradu Trvale zabudovaný bazén »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20082 (magazin-sport.cz#39)