Bazén na zahradu

Sháníte bazén na svou zahradu? Váháte, zda zvolit bazén trvale zabudovaný do země, anebo dát přednost skládacímu či nafukovacímu sezónnímu nadzemnímu bazénu? Každá varianta má své plusy a mínusy. Poradíme Vám.

Trvale zabudovaný bazén

Výhodou trvale zabudovaného bazénu je, že ho jednou postavíte a máte vystaráno – žádné každoroční sestavování Vás proto nečeká. O zabudovaný bazén se však budete muset pečlivě starat – před každou sezónou i po ní je nutné jeho poctivé čištění. Zabudovaný bazén vyžaduje vyšší finanční investici, ale zato Vám díky větším rozměrům i hloubce nabídne možnost plnohodnotného plavání nebo skoků do vody. A pokud bazén zastřešíte, můžete si sezónu o pár měsíců prodloužit, nebo jej používat i celoročně.

Zabudované bazény lze zakomponovat i na nerovné pozemky. Při stavbě do prudšího svahu však ještě před jejím započetím kontaktujte odborníka, který určí, zda je místo vhodné. Po zaplnění vodou bude mít bazén tak vysokou hmotnost, že by v prudších svazích mohl způsobit sesuv půdy.

Zabudovaný bazén se nehodí ani do míst s vysokou spodní vodou, neboť ta by mohla vodu v bazénu ochlazovat a také způsobovat problémy při vypouštění vody. I tento problém lze řešit, ale stavba bude technologicky a finančně náročnější.«« Sezónní nadzemní bazén Diskuze, zkušenosti a recenze »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20082 (magazin-sport.cz#39)