Bazénová chemie

Koupání v bazénu na vlastní zahradě je úžasné, zvláště když přijdou horké dny s tropickými teplotami. Avšak čím větší teplo a silnější sluneční záření, tím více má stojatá voda v bazénu sklon ke znehodnocování. Jak tomu zabránit?

Pokud jste si pořídili bazén teprve nedávno a ještě nemáte zkušenosti, hned na začátku musíme připomenout, že základem údržby bazénové vody je kvalitní písková filtrace s dostatečným výkonem. Nepostradatelným pomocníkem je také bazénový vysavač, který odstraňuje nečistoty, jež spadly na dno bazénu (nejčastěji se jedná o různé větvičky, listy, kousky trávy, hlínu a jinou špínu, případný hmyz, který do bazénu spadl atp.). Bez těchto prostředků bychom do bazénové vody museli používat tolik chemických čistících látek, až by se nám do vody ani nechtělo. Avšak i tehdy, kdy vodu pravidelně čistíme vysavačem a vyměňujeme písek ve filtraci, je třeba o ni pečovat používáním speciálních prostředků. Jak na to?Nejdříve změřte pH vody »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20087 (magazin-sport.cz#95)