Co jíst před tréninkem a po tréninku?

I když cvičíte intenzivně, nikdy nebudete s výsledkem spokojeni, pokud nebudete dodržovat správnou životosprávu. Obzvláště důležitá je strava před tréninkem a po tréninku.

Co jíst po intenzivním cvičení nebo posilování

Jestliže byl Váš trénink intenzivní, např. jste posilovali ve fitnesscentru, pak je potřeba doplnit bílkoviny a sacharidy pro regeneraci svalů. To Vám pomůže neztrácet svalovou hmotu a podávat lepší výkony. Bílkoviny a sacharidy je potřeba doplnit do hodiny. V této první hodině po cvičení je potřeba dostat do těla rychleji vstřebatelné živiny. Na dodání bílkovin i sacharidů do těla je potřeba i v tomto případě chvilku počkat, aby bohatě stačilo 15 – 30 minut. Ideální jsou rychle využitelné bílkoviny, které jsou obsažené v proteinových nápojích. V těch bývá také určité množství sacharidů. Proteinový nápoj pod 60 procent není nejvhodnější pro ty, kteří chtějí budovat svaly a zbavovat se tuku, neboť bývá přesycen sacharidy. Ideální jsou proteiny s obsahem bílkovin 70-90 procent. Bílkoviny a malé množství sacharidů formou nápoje není nutností, ale ne nejlepší cestou, jak doplnit živiny po náročném tréninku. Trávení běžného jídla trvá i několik hodin a není tak vhodně využita anabolická hodina důležitá pro regeneraci svalů. Brzy po tréninku se doporučuje zkonzumovat malý banán a v prvním větším jídle po tréninku doplnit bílkoviny.«« Co jíst po aerobním cvičení? Diskuze, zkušenosti a recenze »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20101 (magazin-sport.cz#149)