Jak dýchat při běhání

Při každém cvičení je potřeba dodržovat určité zásady. Správné dýchání je stejně důležité jako samotná technika cvičení. U běhu to platí dvojnásob. Jestliže s během teprve začínáte, naučte se nejprve správně dýchat.

Jak správně dýchat při běhání?

Při běhání je dýchání na prvním místě. Správné dýchání má nezastupitelné místo při tomto druhu sportu a bez něj by nebylo možné běhat bez problémů. Pokud běháte pravidelně, nebo jste přímo vášnivými běžci, nemusíme Vám smysl správného dýchání vysvětlovat. Jestliže však s během teprve začínáte, a dýcháte špatně, může Vás hned ze začátku běhání přestat bavit, neboť Vám jej bude znepříjemňovat tolik známé píchání v boku, které je opravdu nepříjemné. U běhání je důležité dodržovat správný rytmus dýchání tak, aby při nádechu a výdechu byl udržen určitý poměr. Ten by se během běhu neměl měnit. Tento rytmus nesmí měnit ani to, zda běžíte rychle nebo pomalu. Správným dýcháním si dopomůžete k lepšímu zdraví. Proto s ním začněte hned, při jakékoliv fyzické aktivitě.Pravidla pro dýchání u běhu »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20092 (magazin-sport.cz#2)