Bojové sporty a účinky na zdraví

Chcete zlepšit svou fyzickou i duševní kondici? Rádi byste se dokonale ovládali a zkvalitnili Váš životní styl? Máte přebytek energie či zlosti? Nebo se jen chcete naučit některému z prastarých umění boje? Neváhejte a začtěte se.

Aikido

Způsob sebeobrany, který pochází z Japonska, rozvíjí fyzickou i duševní stránku. Název lze volně přeložit jako harmonii, energii a cestu, občas se uvádí jako Cesta harmonie mysli. Technika tohoto boje vychází ze systematických úderů a tlaků na nervová centra útočníka a využívá protivníkova pohybu, obsahuje nejúčinnější techniky a principy japonských bojových umění. Za zakladatele je považován Morihei Uešiba a aikido jako takové vzniklo před zhruba 90 lety. Jeho počátky se však datují již do devátého století.

Konkrétní techniky a styly se liší jak názvem, tak detaily. Vždy se ale jedná než přímo o bojový útok o způsob sebeobrany. Součástí aikido jsou dechová a meditační cvičení, která pomáhají rozvíjet osobnost aikidisty, jehož cílem je harmonizovat duševní i fyzické možnosti.

Aikido je vhodné i pro lidi slabší konstrukce, jelikož zde není důležitá fyzická síla jedince, ale důraz je kladen na obratnost a ucelený systém pohybů. V aikido lze bojovat i se zbraní, vybrat si můžete mezi nožem, dřevěným, popř. ostrým, mečem nebo tyčí.«« Umění boje vs. hospodská potyčka Taekwondo »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20115 (magazin-sport.cz#103)