Bojové sporty a účinky na zdraví

Chcete zlepšit svou fyzickou i duševní kondici? Rádi byste se dokonale ovládali a zkvalitnili Váš životní styl? Máte přebytek energie či zlosti? Nebo se jen chcete naučit některému z prastarých umění boje? Neváhejte a začtěte se.

Taekwondo

Bojové umění pocházející z Koreje vzniklo z velmi starého korejského umění Taek Kyon, které spojovalo systém úderů a kopů. Původně se tento druh umění boje vyvinul pro vojenské účely, později bylo přizpůsobeno i pro potřeby civilistů. Taekwondo se skládá jak z prvků taek kyon a karate, tak z dalších bojových umění.

Za tvůrce je považován generál Čchö Hong-hui, který jako zásady umění taekwondo uvádí zdvořilost, čestnost, vytrvalost, sebeovládání a nezdolného ducha. Sportu se věnují lidé všech věkových kategorií, nevyjímaje ani děti předškolního a školního věku. Taekwondo zahrnuje kombinaci různých kopů, rychlých pohybů a protiútoku. Učí se zde také sebeobraně a výuce různých sestav. Vše na sebe dynamicky navazuje a cvičení zlepšuje celkovou kondici jedince.

Taekwondo bylo Mezinárodním olympijským výborem 4. září 1994 uznáno a přijato jako olympijská disciplína.«« Aikido Judo »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20115 (magazin-sport.cz#103)