Bojové sporty a účinky na zdraví

Chcete zlepšit svou fyzickou i duševní kondici? Rádi byste se dokonale ovládali a zkvalitnili Váš životní styl? Máte přebytek energie či zlosti? Nebo se jen chcete naučit některému z prastarých umění boje? Neváhejte a začtěte se.

Karate

Rovněž i karate, které se řadí mezi nejtvrdší bojová umění, pochází z Japonska, ale původem se vyvinulo z čínského umění chuan-fa. Své kořeny má spojené také s buddhismem, kdy bylo pro chrámové mnichy vytvořeno efektivní cvičení, díky kterému si začali více uvědomovat jednotlivé části svého těla, což jim značně pomáhalo při meditaci.

K souboji se nevyužívají žádné zbraně, jde o boj holýma rukama. Karate spojuje mysl a tělo člověka. Využívají se při něm dynamicky na sebe navazující útočné i obranné techniky, při kterých se naplno využívají všechny části těla. Proto je pro karate typické striktní dodržování předpisů, tvrdost, odhodlání, vytrvalost a přesnost. Velký důraz je kladen také na poslušnost.

Existuje samozřejmě více druhů bojových sportů a nespočet různých technik a stylů. Pro každého je vhodné něco jiného. Zabrouzdejte tedy na internet a pohledejte ve svém okolí** kurzy bojových umění**. Uvidíte, že si vyberete ten svůj.«« Judo Wing Chun Kung Fu »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20115 (magazin-sport.cz#103)