Bojové sporty a účinky na zdraví

Chcete zlepšit svou fyzickou i duševní kondici? Rádi byste se dokonale ovládali a zkvalitnili Váš životní styl? Máte přebytek energie či zlosti? Nebo se jen chcete naučit některému z prastarých umění boje? Neváhejte a začtěte se.

Účinky na zdraví

Jakýkoli sport je pro zdraví člověka prospěšný. Záleží už pak jen na jedinci, jak intenzivně a jak často se hodlá sportu věnovat. Doporučuje se provozovat více než jeden sport, a to v přiměřeném poměru. Jde o takové typy sportů, kdy zaměřujeme cvičení na posílení svalstva a také věnujeme čas kardio cvičení, které posiluje naše srdce. Zároveň bychom neměli zapomínat ani na strečinkové a relaxační cvičení.

V případě bojových sportů můžeme mít vše v jednom. Jak již bylo řečeno, ovládnout bojové umění znamená získat kontrolu jak nad fyzickou, tak nad duševní stránkou našeho těla. Člověk si protáhne a zpevní svaly celého těla, včetně těch, které se obtížně formují (vnitřní svaly) a jejich posilování je velmi náročné. Kromě toho se udržuje neustále v kondici a ve zdravém těle, zdravý duch. Bojová umění jsou navíc vhodná pro každého bez rozdílu věku, jen je musí člověk přizpůsobit svému tělu.

Umění boje navíc zvyšuje sebevědomí, dodává energii tělu i mysli a každá hodina Vám přináší něco jiného. Pokud se mu navíc věnujete delší dobu, začnete nahlížet jinak i na jeho filosofii a rozšíříte si tak obzory.

Bojové sporty jsou vhodné i pro lidi, kteří jsou hodně vznětliví a mají sklony k agresi. Na hodinách bojového umění si mohou svůj vztek vybít a zároveň se jej naučí ovládat. Lekce se doporučují i pro hyperaktivní děti, které se tak zabaví a efektivním způsobem unaví. Také to pro ně bude výchovný prostředek, jelikož všechny bojové sporty bez výjimky potřebují určitou dávku poslušnosti.

Nesporná je také skutečnost, že budete schopni ubránit se případnému napadení, a tudíž už se nemusíte bát jít po tmě domů.«« Wing Chun Kung Fu Diskuze, zkušenosti a recenze »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20115 (magazin-sport.cz#103)