Bojové sporty a umění

Jaké bojové sporty a umění se nejvíce hodí k běžné sebeobraně? Jaké bojové sporty se naučíme snadno a rychle a které potřebují léta tréninku? Znáte např. Jiu – Jitsu, Krav Magu nebo Keysi?

Existuje řada bojových sportů a umění. Bojová umění dokážou nejen zaujmout fanoušky, ale jsou také vynikající ke zlepšení kondice. Samozřejmě, že bojové umění a sporty slouží k sebeobraně. Jaké jsou jednotlivé bojové sporty?

Kickbox

Kickbox se dále dělí do mnoha skupin a ne každý typ kickboxu Vám může pomoci v sebeobraně. Chcete-li se ubránit, začněte dělat plnokontaktní kickbox. Kickbox je založen na sílu úderů, kopů a kolen. Samozřejmě, že velmi důležitá je zde pravidelnost cvičení. Když budete cvičit pravidelně, výsledky se brzy dostaví.

Karate

Mezi oblíbená bojová umění se dále řadí karate. Karate je založeno na pohybu a rychlosti. Chvaty karate budete moci také účinně použít v sebeobraně. Karate je však bojové umění, které nelze zvládnout během pár hodin.

Jiu – Jitsu

Jiu – Jitsu je jedním z nejuniverzálnějších bojových umění vůbec. Základní myšlenka tohoto bojového sportu je založena především na sebeobraně. Toto bojové umění Vás připraví na to, jak zvládnout většího a silnějšího protivníka. Jiu – Jitsu je obranný systém, který je vhodný např. pro vyhazovače nebo jiné členy ochranky. K sebeobraně se můžete také naučit Brazilské Jiu – Jitsu. Brazilské Jiu – Jitsu je založeno na manipulaci s protivníkem a jeho celkové znehybnění. Můžete se naučit chvaty, které budou založené na rychlosti a přesnosti. Jiu – Jitsu Vám dává velkou výhodu i před mnohem větším soupeřem.

Bojové umění Keysi

Bojové umění Keysi bylo inspirováno španělskými pouličními boji. Důležitá je zde účinnost techniky, nesmí se ztrácet čas a úsilí. I tato bojová metoda se dá využít proti silné převaze. Bohužel není možné naučit se všechno za krátkou dobu. Ale po letech pravidelného tréninku si budete jisti ve své sebeobraně. Bojové umění Keysi vzniklo výběrem z prvků Jiu – Jitsu, Aikida, Wing Chun a Jeet Kune Do.

Krav Maga

Krav Maga je z hebrejštiny přeloženo jako boj zblízka. Krav Maga je izraelský bojový systém, který používají i vojenské a policejní jednotky. Tato technika je jedna z nejúčinnějších sebeobranných bojových umění na světě. Krav Maga je založena především na útok na vitální body, tímto se myslí oči, třísla, krk atd.

Krav Maga se začala vyvíjet po 2. světové válce. Bojový systém** Krav Maga** je snadný na učení a zapamatování. Tento systém je založený na přirozených a intuitivních reakcích. Bojové umění Krav Maga je také dobře využitelné ve stresových situacích. Hlavním cílem tohoto bojového umění je naučit kohokoliv, jak se ubránit proti různým druhům útoku. U tohoto bojového systému nezáleží na Vašem pohlaví, věku, fyzických schopnostech a zkušenostech. V tomto bojovém systému neexistují žádná pravidla. Tento systém se rozvíjí ve třech směrech a to armádním, policejním a civilním.

Wing Chun Kung Fu

Wing Chun Kung Fu se řadí mezi technické a přesto zároveň umělecké formy boje. Specialitou Wing Chun Kung Fu je boj na blízkou vzdálenost – těsná blízkost k soupeřovi je kombinována s rychlými údery a neprodyšnou obranou. Určující je také speciální postoj, který umožňuje dle potřeby rychlý pohyb vpřed a vzad.

Wing Chun, jeden z nejúčinnějších stylů kung fu. Je založen na principech o efektivním využití struktury lidského těla (nekopíruje pohyby zvířat, jak je tomu u jiných stylů). Není při něm důležitá fyzická síla a dá se naučit za relativně krátkou dobu. Wing Chun praktikoval legendární Bruce Lee, který byl žákem světoznámého Velmistra Yip Mana.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20104 (magazin-sport.cz#13)


Přidat komentář