Chrániče na bojové sporty

Při sportovních aktivitách dochází k různým zraněním. Především pak bojové sporty mohou být bez vhodných ochranných prostředků velmi nebezpečné. Naštěstí dnes již na českém trhu najdeme pestrou škálu chráničů a suspenzorů.

Bojový sport

Tento druh sportu patří k nejstarším sportovním disciplínám. Už v antických dobách byly oblíbené souboje v arénách. Z nich se vyvinul řecko - římský zápas. Ve Velké Británii vznikl v 18. století sportovní box, který se rychle rozšířil do dalších zemí. Mnoho bojových disciplín má ale svou kolébku v Asii. V Japonsku vznikl zápas sumo, judo a karate, v Číně kung - fu a v Koreji taekwondo. Tato bojová umění byla úzce svázána s budhismem a vypovídala o životním postoji bojovníka. Tyto druhy sportu vznikaly také mimo Asii. Z Ruska pochází sambo a v Brazílii má své kořeny capoeira.«« Chrániče na bojové sporty Chrániče zubů »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20122 (magazin-sport.cz#134)