Vznik a historie Kung-Fu

Zajímáte se o tradiční bojová umění? Láká Vás Kung-Fu? Toto asijské bojové umění za svou historii prošlo dlouhým vývojem. A dost možná ani není původem z Asie. Jak to s Kung-Fu opravdu je?

Když se řekne Kung-Fu většina z nás si vybaví vzduchem létající Číňany, kteří pořádně zmydlí každého, kdo se na ně jen trochu křivě podívá. Kung-Fu většinou vnímáme jako typicky asijské nebo přesněji čínské bojové umění. Je ale Kung-Fu opravdu z Asie? A kdy a kde vůbec vzniklo?Co znamená název „Kung-Fu“? »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20108 (magazin-sport.cz#64)