Wing Chun Kung Fu

Zajímáte se o asijská bojová umění? Anebo byste se chtěli naučit sebeobraně? Hledáte praktický a funkční způsob boje, který posílí tělo i mysl a umožní efektivně se bránit v případě napadení?

Jak vzniklo Wing Chun Kung Fu?

Dlouhý příběh vzniku bojového umění Wing Chun Kung Fu začíná v Číně sedmnáctého století. Za „pramatku“ Wing Chun Kung Fu je považována slečna Yim Wing Chun. Ta odmítla jednoho svého nápadníka, který to ovšem neunesl a chtěl si ji přivlastnit násilím. Yim Wing Chun se proto od šaolinské mnišky naučila** Kung Fu** a svému nechtěnému nápadníkovi se ubránila. Yim se nakonec provdala za muže, kterého si vybrala sama a předala mu své umění Kung Fu. Yimin muž umění dále rozšířil o boj se dvěma meči a předal jej dál svému žákovi. Tak bylo umění po staletí předáváno z učitele na žáka, až postupně vzniklo šest forem boje, kterými se Wing Chun Kung Fu zašťituje dnes.«« Techniky Wing Chun Kung Fu Diskuze, zkušenosti a recenze »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20105 (magazin-sport.cz#19)