Kitesurfing

Kitesurfing patří mezi extrémní sporty už jen z toho důvodu, že zde člověk svádí boj jak s vodou, tak větrem, tedy hned dvěma přírodními živly. V posledních letech získává na oblibě a provozuje se čím dál častěji.

Patříte mezi aktivní osoby, které chtějí a mají touhu zkoušet něco nového a nespokojíte se s tím, jen tak „sedět na zadku“. V tom případě Vás jistě zaujme vodní sport kitesurfing. Někdy bývá nazýván zvlášť, jako „kite surfing“ a také je, zejména pak v Česku známé pojmenování „kiteboarding“.

Co je to kitesurfing?

Jde o extrémní vodní sport, který spočívá v jízdě po vodě a na speciálním prkně, tedy kiteboardingu. Aby se sportovec mohl na prkně pohybovat, je tažen sílou tažného draka, za pomocí větru. Nejideálnější podmínky pro provozování kitesurfingu jsou samozřejmě u moře, kde vliv přílivu a odlivu nejenže dmýchá mořskou vodou a tvoří mořské vlny, ale i povzbuzuje tažného draka k aktivitě a tak také plné činnosti a provozování kitesurfingu.

Stoupající obliba

V současné době jde o jeden z nejrychleji se rozšiřujících sportů, neboť ještě před rokem 2000 se tomuto zajímavého sportu věnovalo několik pár desítek nadšenců, a v současné době, asi patnáct let od objevu kitesurfingu, se počet aktivních kitesurfistů odhaduje na zhruba 300 000.

Mnoho variant

Samotný sport je jen jedna z variant celého odvětví extrémních sportů, kde hraje hlavní úlohu** tažný drak,** tedy powerkitingu. Dovádění pomocí tažení drakem na kiteboardu je dovoleno i na sněhu, provozuje se i ve vzduchu (landkiting) a dokonce existuje i speciální varianta, kdy je sportovec tažen drakem při jízdě v jakémsi speciálním vozítku – buggykiting.

Pro koho je sport vhodný

Kitesurfing je řazen mezi extrémní sporty a je si potřeba uvědomit, že zde člověk svádí boj hned se dvěma přírodními živly – větrem a vodou. Proto se nedoporučuje lidem, kteří nikdy nic podobného nezkoušeli, ale prvně si zkusí tento sport provozovat se zkušeným instruktorem, aby získali rovnováhu, ale i ten správný pohyb do těla. Ideální je tento sport pro ty, co se už na nějakém tom „prkně“ umí pohybovat – klasický surfing, snowboarding, nebo třeba i skateboarding.

Drahý sport

Obvykle, když máte touhu tento sport zkusit, vybavení si půjčíte** na pláži**, nebo v příslušné půjčovně sportovního vybavení. Pokud nevíte, zda Vás bude bavit a jestli jste schopni se mu věnovat, rozhodně není vhodné si veškeré vybavení ihned pořizovat jako nové. Jednak je to nákladná záležitost a i ti, co tento sport občas provozují většinou vlastní vybavení nevlastní. S tím počítají i instruktorské školy a tak mají dostatek všech potřeb, aby mohl zájemce bez rozpaků tento vodní a extrémní sport vyzkoušet.

Adrenalin

Kitesurfing je dobrou volbou pro všechny, kteří potřebují neustále zkoušet něco nového a navíc se neobejdou bez řádné dávky adrenalinu. Může být perfektní zpestřením Vaší dovolené, ale také vhodnou alternativou, jak se dále, jako sportovec rozvíjet a hledat nové zážitky.Diskuze, zkušenosti a recenze »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20124 (magazin-sport.cz#30)


Další části tohoto článku


Dále by Vás mohlo zajímat