Slackline

Oblíbili jste si sporty, při kterých si užijete zábavu a třeba i adrenalin a napětí? Máte ze všeho nejraději, když můžete překonávat sami sebe? Pak vyzkoušejte slackline, který v sobě spojuje všechny prvky výše uvedené.

Po čem chodí slacklineři?

Pro slackline je potřeba textilní popruh, který může mít různou šířku. K mání jsou popruhy různých šířek od 19 do 50 milimetrů, ale ze všeho nejčastěji se využívá popruh šíře 25 milimetrů neboli jeden palec. Délka popruhu je od 15 metrů pro trasu určenou k provádění triků (skoky, akrobatické pozice…) přes lajny dlouhé několik desítek metrů až třeba i po stovky metrů pro opravdové fajnšmekry.

Šířka 25 milimetrů je univerzální pro všechny druhy slackline (krátké a dlouhé trasy anebo trikové lajny). Pro nejkratší lajny určené na triky a skoky se často využívá i popruh šíře 50 milimetrů zatímco pro dlouhé trasy je nevhodný kvůli velké přetáčivosti lajny a vysoké gramáži a tím pádem vznikající setrvačnosti pohybu lajny.

I když může slackline vypadat nebezpečně až hazardérsky, bezpečnost je zde vždy na prvním místě. Aby byl slackline opravdu bezpečný, je třeba oba konce lajny řádně upevnit ke dvěma pevným bodům. Chodit se dá i jen kousek nad zemí a ideálně nad trávníkem, takže případné pády nebývají nijak závažné. Pokud se však slackline provozuje ve výškách, což je také oblíbenou zábavou pokročilých slacklinerů, používá se samozřejmě** jištění** a navíc i přídavné lano, které může být upevněno buď přímo k lajně jako zpevňující a jistící zároveň, anebo je vedeno nad ní jako jistící lano.«« Co je to slackline? Diskuze, zkušenosti a recenze »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20125 (magazin-sport.cz#136)