Jak používat veslovací trenažér

Veslařský trenažér je určený pro nabírání svalů a zlepšení fyzické kondice, velmi oblíbený u amatérských, ale též profesionálních sportovců. Tento typ sportu je pro svoji komplexnost čím dál tím populárnější. Jaká je jeho historie a jak se používá?

Historie veslování

Veslování má jako kondiční sport opravdu dlouhou historii. Ta sahá až do 4. století před Kristem, kdy proslulý athénský generál Chabrias zavedl veslování na dřevěných veslařských rámech, coby doplňkovou součást vojenského tréninku. V 50. a 60. letech minulého století používaly týmy veslařské trenažéry jako součást přípravy na olympiády, avšak rozmach trenažérů přišel až v 70. letech. Gjessing-Nilson ergometr, vyvinutý v Norsku, byl následující roky mezinárodně uznáván jako standard pro měření uveslované vzdálenosti. A v roce 1976 vyvinuli bratři Pete a Dick Dreissigackerovi veslovací trenažér v designu, který byl v této oblasti sportu průlomový. Založili firmuDreissigacker Racing Oars a jejich první oficiální trenažér byl uveden v roce 1981. Jmenoval se Concept2, model A, a umožnil trénovat veslování na vzduchu.

V současnosti je až 70 % trenažérů právě z díly Dreissigacker Racing Oars.Jak používat veslovací trenažér »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20131 (magazin-sport.cz#126)