Jak vybrat eliptický trenažér

Chcete zhubnout, ztratit nadbytečný tělesný tuk? Anebo je Vaším cílem udržovat se pomocí pravidelného pohybu v perfektní kondici? K tomuto účelu se perfektně hodí eliptický trenažér.

Parametry výběru eliptického trenažéru

Výběr eliptického trenažéru je potřeba vždy přizpůsobit osobě, pro kterou bude především určen. Mezi nejdůležitější parametry při výběru eliptického trenažéru patří hmotnost a výška osoby, která jej bude nejvíce využívat a také požadovaný tvar kroku (vyšší nebo nižší). Pokud bude trenažér určen pro více osob, měla by jeho nosnost odpovídat hmotnosti nejtěžší osoby a jeho ergonomie a délka kroku rozsahu tělesných výšek všech cvičících osob. Jestliže si při výběru nevíte rady, určitě Vám poradí v prodejně cvičebních strojů.

Brzdný systém eliptických trenažérů

Nejmodernější typy eliptických trenažérů nabízejí elektromagnetický typ brzdy, u které je možnost nastavení velmi vysoké zátěže a vysoká přesnost měření. Levnější modely vhodné pro méně náročné a rekreační uživatele, kteří nepotřebují tak vysokou zátěž, mají brzdu magnetickou, jež stejně jako elektromagnetická brzda nabízí tichý a plynulý chod. Nejlevnější modely eliptických trenažérů pak nabízejí brzdu páskovou, která se ale pro vysokou hlučnost, rychlé opotřebování a cukavý chod příliš nedoporučuje.

Ložiska eliptického trenažéru vydrží mnohem déle

Pro dlouhou životnost a bezporuchový chod se doporučuje volit** eliptické trenažéry s ložisky** ve šlapacím středu i v kloubních spojích. Díky ložiskům navíc odpadá veškerá údržba pohyblivých částí.«« K čemu slouží eliptický trenažér? Diskuze, zkušenosti a recenze »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20126 (magazin-sport.cz#5)