Jak vybrat rotoped

Hned při prvním pohledu na sílu konstrukce rotopedu můžete určit, zda se pro Vás daný stroj hodí nebo ne. Konstrukci rotopedu vybírejte dle své hmotnosti – čím jste těžší, tím masivnější konstrukci musí rotoped mít.

Konstrukce rotopedu

Na každém rotopedu (bud přímo na stroji nebo přinejmenším v návodu) byste měli najít označení, pro jaké maximální hmotnostní zatížení je přístroj určen. A protože Vy nebo kdokoliv z rodiny může po čase přibrat, ať už svalovou hmotu anebo v horším případě tuk, vyhněte se rotopedům, kde je maximální zatížení stanoveno jen těsně nad aktuální hmotností cvičence. Nejpevnější rotopedy jsou obvykle přizpůsobeny pro tělesnou hmotnost až 150 kg.

Masivnější a pevnější konstrukce spolu s vyšší hmotností rotopedu ale není výhodou jen v případě, kdy patříte mezi těžší cvičence. Plusem masivních těžkých rotopedů je také stabilnější jízda. Při rychlé jízdě tak nebudete pociťovat žádné viklání ze strany na stranu.«« Jak vybrat rotoped Sedlo a řídítka »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20130 (magazin-sport.cz#69)