Jak vybrat rotoped

Hned při prvním pohledu na sílu konstrukce rotopedu můžete určit, zda se pro Vás daný stroj hodí nebo ne. Konstrukci rotopedu vybírejte dle své hmotnosti – čím jste těžší, tím masivnější konstrukci musí rotoped mít.

Sedlo a řídítka

Pokud máte na rotopedu vydržet sedět dlouho a minimálně několikrát týdně, potřebujete se při jízdě na něm cítit pohodlně, přinejmenším stejně jako na klasickém bicyklu. Při výběru rotopedu proto věnujte pozornost také sedlu, řídítkům a možnostem jejich nastavení – polohovatelná řídítka a sedlo totiž umožní nastavit vhodnou pozici pro různé typy cvičenců.

Ideální sedlo je ergonomicky tvarované a nemělo by nikde tlačit. Vhodná jsou měkká sedla z gelového materiálu. Pokud bude na rotopedu cvičit také muž, vyberte sedlo s dírkou nebo prohlubní uprostřed, aby sedlo nestlačovalo mužovu prostatu.«« Konstrukce rotopedu Brzdný systém rotopedu »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20130 (magazin-sport.cz#69)