Jak vybrat rotoped

Hned při prvním pohledu na sílu konstrukce rotopedu můžete určit, zda se pro Vás daný stroj hodí nebo ne. Konstrukci rotopedu vybírejte dle své hmotnosti – čím jste těžší, tím masivnější konstrukci musí rotoped mít.

Brzdný systém rotopedu

Nejspíše Vás to překvapí, ale i rotoped potřebuje brzdy. Tady ale přirozeně slouží k jinému účelu než na kole. Při jízdě na bicyklu Vám brzdy umožňují zastavit. Na rotopedu je jich funkce odlišná – vytvářejí protisílu, díky které cítíte pří šlapání odpor, jenž je nutný pro to, aby bylo cvičení na rotopedu účinné – obtížnost jízdy je samozřejmě nastavitelná.

Mezi základní brzdné systémy patří páskový a čelisťový. Ty jsou nejlevnější, ale pokud chcete využívat rotoped často a poctivě, příliš se pro krátkou životnost, hlučnost a „cukavý“ chod nedoporučují. Mnohem vhodnější je magnetický brzdný systém s pravidelným tichým chodem. Nejkvalitnější ale zároveň i cenově nejnáročnější je indukční brzdný systém. Pro pravidelný a tichý chod rotopedu je nutný také kvalitní střed kola a kuličková ložiska.«« Sedlo a řídítka Hmotnost zátěžového kola »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20130 (magazin-sport.cz#69)