Rotoped a hubnutí

Snažíte se zhubnout? Hubnutí nejvíce pomáhá aerobní typ pohybu, při kterém nejde o silový, ale vytrvalostní výkon. K takovému účelu se ideálně hodí rotoped, jehož velkou výhodou je, že kromě hubnutí zároveň posiluje srdce a nepřetěžuje klouby.

Jak se hubne na rotopedu

Pokud Vám jde především o celkové hubnutí a tvarování spodní poloviny těla, je rotoped ideálním pomocníkem. Před jízdou je důležité nastavit si výšku řidítek a správnou polohu sedla. Správné nastavení výšky sedla poznáte tak, že když je chodidlo na šlapce úplně dole, noha není propnutá, ale mírně pokrčená. Výška řídítek by měla být taková, abyste se nemuseli příliš hrbit. K mání jsou také moderní typy rotopedů, na kterých není sedlo jako na kole, ale pohodlné křeslo i s opěradlem.

Před jízdou na rotopedu je vhodné protáhnout nohy. Jestliže chcete na rotopedu hubnout, nastavte si spíše nižší zátěž. Aby tělo začalo spalovat tuky, měl by vytrvalostní pohyb trvat minimálně 20 minut, lépe však déle. Pokud jste dosud nesportovali, na začátku možná nevydržíte šlapat tak dlouho, ale nic si z toho nedělejte – Vaše kondice se určitě rychle zlepší a brzy vydržíte i hodinu.

Pakliže je Vaším cílem zmohutnění a osvalení stehen, volte naopak zátěž vysokou a spíše kratší výkon do 20 minut.

Protože rotoped je zaměřen především na spodní polovinu těla. Je důležité doplňovat jízdu na rotopedu ještě jiným cvičením, aby nedošlo ke svalové nerovnováze.«« Rotoped pomáhá účinně spalovat tuky a tvarovat svaly Diskuze, zkušenosti a recenze »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20129 (magazin-sport.cz#68)