Jak správně vybrat kopací míč pro fotbal

Fotbalový míč je pro mnoho kluků i mužů, a dnes i žen, důležitým společníkem pro volné chvíle, odpočinek a sport. Jaký fotbalový míč vybrat, aby byl vhodný pro svého majitele a zároveň i vydržel?

Velikost fotbalového míče

Velikost fotbalového míče musí odpovídat jeho hráčům. Pro ty, jež se zabývají aktivní hrou fotbalu, je vhodný fotbalový míč s označením číslem 5. Jde o míč pro dospělé hráče a dorostence. Starší žáci používají také fotbalový míč číslo 5, ale odlehčený. Pro přípravku a mladší žáky je vhodný fotbalový míč s označením velikosti 3 a 4. Míče s číslem 3 a 4, se používají také k sálové kopané a pro futsal. Pro futsal mají míče snížený odskok. Nejmenší fotbalové míče, které mohou být označeny čísly 1 a 2, nebo nesou označení mini, jsou pro děti a rozvoj jejich dovedností.«« Výběr fotbalového míče podle úrovně hry Materiál fotbalového míče »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20142 (magazin-sport.cz#109)