Co je treking?

Libujete si v pěší turistice, ve vysokohorské turistice nebo v alpinismu? Pak jistě víte, co je to treking, který se prolíná těmito všemi pojmy. Treking je velmi oblíbená sportovní aktivita, které se věnuje po celý rok stále více příznivců.

V čem spočívá turistika

Turistika je základnou všech dalších disciplín, které s chozením po horách souvisí. Nejdříve člověk chodil po přírodě v nížinách, následně se dostával hlouběji a výše do hor. S tím, jak postupovat dále a dále, se i vyvíjela turistická výbava a turistické dovednosti, bez nichž by se turisté dnes již neobešli. Turistika spočívá v překonávání stále těžších terénů a dobývání vyšších vrcholů. Z turistiky se stal v dnešní době doslova průmysl. Je stále více zájemců o tento druh sportu. V souvislosti s turistikou vzniká v přírodě celá řada chat, hotelů, turistických tras a zajištěných cest.«« Pěší turistika Kdy turistika vznikla? »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20144 (magazin-sport.cz#25)