Co je treking?

Libujete si v pěší turistice, ve vysokohorské turistice nebo v alpinismu? Pak jistě víte, co je to treking, který se prolíná těmito všemi pojmy. Treking je velmi oblíbená sportovní aktivita, které se věnuje po celý rok stále více příznivců.

Treking

Treking je považován za královskou disciplínu turistiky. Pro treking je důležitá nejen fyzická kondice, ale také psychická odolnost a vhodné vybavení, bez něhož se neobejdete, máte-li být úspěšní. Trekingem se rozumí túry, které jsou dosti náročné a vedou hustými lesy, hřebeny hor, které jsou porostlé kosodřevinou, či koryty potoků. Ti, kteří se trekingu věnují, moc dobře znají nepříjmené otlaky nohou, puchýře, promrznutí, promoknutí až na kost a nepohodlné spaní v zatékajícím stanu. Ovšem všechno toto je přesně to, co potřebují, co je na trekingu láká. Treking je jakousi spojnicí mezi pěší turistikou a vysokohorskou turistikou. Jde o vícedenní túru, která je vedena jak nížinou, tak i velehorským terénem. Nutná pro treking je bivakovací výstroj se stanem a spacím pytlem.«« Kdy turistika vznikla? Nejoblíbenější trekingové trasy »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20144 (magazin-sport.cz#25)