Posilovací lavice - druhy a výběr

Chcete si domů pořídit posilovací náčiní? A kam chcete svůj trénink směřovat? Pro posilování břišních svalů se hodí lavice konstruovaná speciálně k tomuto účelu. Pro posilování prsních svalů zase využijete lavici na benchpress anebo multifunkční zařízení.

Lavice na benchpress

Kvalitní a funkční lavice na benchpress by měla mít vždy stojan na činku a být zásadně plynule polohovatelná a to i do záporné polohy, tedy takové, kdy je hlava níže než pánev. Při pořízení základních levných modelů sice ušetříte, ale polohování zádové opěrky bude omezené jen na dvě či tři polohy a nenabídne zápornou polohu.

Základní typ lavice je vhodný pro benchpress a pro posilování hrudníku s jednoručkami. Pokud se dá opěrka zad posunout až do téměř kolmé polohy, lze provádět také tlaky na ramenní svaly v sedě s oporou zad.«« Lavice na břišní svaly Multifunkční posilovací lavice »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20146 (magazin-sport.cz#40)