Domácí posilovací stroje

Máte rádi posilování? Očarovala Vás kulturistika natolik, že už si bez ní svůj život nedovedete představit? Pokud nechcete chodit do fit centra, nebo ve Vašem okolí žádné není, pořiďte si domácí posilovnu.

Jaké stroje se vyrábí pro domácí posilovnu?

Stroje na domácí posilování jsou obvykle vyráběny v odlehčeném provedení. To proto, aby tolik nezatěžovaly podlahu. Také mohou být o něco menší a to kvůli omezenému prostoru domácích prostor.

Vydrží nosnost podlahy tíhu posilovacích strojů?

Jeden složitější posilovací stroj může vážit i přes sto kilogramů a pokud se k tomu ještě připočítá veškeré závaží, pak i více než tři sta kilogramů. A teď si představte, že si budete chtít strojů pořídit více. Proto se před koupí posilovacího stroje nebo strojů napřed ujistěte, zda je Vaše podlaha vůbec unese. Většina domácích posiloven z tohoto důvodu vzniká ve sklepě.

Pokud bydlíte v bytě a nemůžete mít posilovnu ve sklepě, pak byste si měli pořídit maximálně jeden těžký stroj, případně více lehkých posilovacích strojů, jako jsou jednodušší typy lavic nebo kladkostrojů, jejichž hmotnost bez závaží bývá jen okolo padesáti kilogramů.

Typy posilovacích strojů

  • Lavice – existují různé typy lavic. Vodorovné lavičky jsou vhodné pro benchpress a tlaky s činkami v leže. Kvalitní lavice by měla být polohovatelná, takže ji lze nastavovat a případně použít i pro tlaky na ramena v sedě. Šikmé lavice s zarážkami na nohy slouží k posilování břicha.
  • Žebřiny nebo hrazda – na žebřinách i na hrazdě lze zdviháním nohou cvičit břicho. Hrazdu lze navíc použít i pro posilování paží.
  • Multipress – na multipressu lze provádět benchpress, dřepy, mrtvý tah anebo zdvih činky nad hlavou.
  • Kladkostroj – na různých typech kladkostrojů lze procvičovat hrudník, paže, záda nebo ramena.
  • Posilovací věž je obvykle těžký a rozměrný stroj, který v sobě spojuje funkce několika jednodušších strojů. Jedná se proto o multifunkční stroj a pokud si vyberete kvalitní věž, vystačíte s ní prakticky na posilování celého těla.


«« Posilovat ve fitcentru nebo doma? Diskuze, zkušenosti a recenze »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20151 (magazin-sport.cz#15)