Dřepy jako základ tréninku

Nohy jsou základem těla sportovců. Nejsou to široká záda, není to pekáč buchet na břiše, ani pořádné bicepsy. Jsou to nohy, konkrétně stehna a hýždové svaly. Správné dřepování nerozvíjí pouze stehenní svaly, ale svaly celého těla.

Dřepy – základ tréninku

Zatímco většina žen si dává na tréninku nohou a zvláště zadečku záležet a nejraději by je cvičila každý den, mužům se do tréninku nohou nechce. Proč? Vždyť nohy jsou základ. Jen se rozhlédněte po fitku, kam pravidelně chodíte a zhodnoťte, kolik mužů má nohy vypracované tak kvalitně, jako horní polovinu těla a kolik z nich má nohy tenké jako párátka, přitom na horní polovinu těla nemůžou obléci tričko či mikinu, jak jsou nabušení? Vypracované nohy jsou velmi důležité. Nohy je potřeba zařadit do tréninkového plánu stejně často, jako záda, ruce, prsa, ramena. Proč dnes přibližně 70 procent lidí nohy vůbec netrénuje? Někteří si říkají, že je zbytečné cvičit na nohy, když je můžou pohodlně schovat v teplácích či riflích, jiní chodí běhat, hrají fotbal nebo se věnují jinému sportu a posilování nohou jim tak přijde již zbytečné. Je až s podivem, že těm, kteří jsou sice hodně namakaní v horní polovině těla, s klidem v létě nosí šortky, i když jim z nich trčí tenké kuřecí nohy.Proč cvičit nohy? »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20158 (magazin-sport.cz#153)