Dřepy jako základ tréninku

Nohy jsou základem těla sportovců. Nejsou to široká záda, není to pekáč buchet na břiše, ani pořádné bicepsy. Jsou to nohy, konkrétně stehna a hýždové svaly. Správné dřepování nerozvíjí pouze stehenní svaly, ale svaly celého těla.

Proč jsou dřepy tak neoblíbené?

Proč nám nejsou dřepy sympatické tak, jak třeba cviky na záda, bicepsy, nebo ramena? Dřepy patří mezi nejobtížnější cviky, které kdy byly vymyšleny. I když se Vám to možná při pohledu na kulturisty nezdá, než se naučíte správně a tedy i efektivně dřepovat, bude to chtít trénink a čas. Komu by dělalo radost dát si na ramena naloženou činku, např. 150 či 200 kg a s ní provést hluboký dřep, poté vstát na horu a celý cvik několikrát zopakovat? Dřepy opravdu bolí. Po dokončení série si budete chtít akorát tak lehnout na zem a usnout. Mnohem snadnější je lehnout si na lavici a zvedat činku na benč, nebo stahovat kládu za ramena a procvičovat tak záda.«« Dřepy a jejich význam Proč dřepovat? »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20158 (magazin-sport.cz#153)