Dřepy jako základ tréninku

Nohy jsou základem těla sportovců. Nejsou to široká záda, není to pekáč buchet na břiše, ani pořádné bicepsy. Jsou to nohy, konkrétně stehna a hýždové svaly. Správné dřepování nerozvíjí pouze stehenní svaly, ale svaly celého těla.

Proč dřepovat?

Dřep je slovo tvrdé, jasné, stručné, výstižné. Nemá žádné zdrobněliny. Jde o mužský cvik, který milují i ženy. Správné dřepování je velmi uspokojující. Nejde o tupý cvik, který by se cvičil do vyčerpání bez jakékoliv změny. Nad dřepem je nutné se zamyslet, abyste procvičili ten správný sval na nohách, o který Vám jde, který chcete rozvinout. Existuje mnoho typů dřepů a Vy s nimi dokážete procvičit kompletně celé nohy, aniž byste museli použít nějaký stroj. Jde o cvik vhodný na domácí cvičení, neboť Vám k němu postačí pouze jednoručky nebo dlouhá činka, která se pokládá na ramena. Striktní a soustavné dřepování dokáže vyvolat nejvyšší stupeň tělesného růstu. Dřepy mají stimulační účinek, který se nedá srovnat s žádným jiným cvikem. Správné dřepování má vliv na hamstringy, sedací svaly, lýtka, boky. Namáhavost dřepů navíc zvyšuje fakt, že činku nese nahoru a dolů celé tělo. Téměř každý sval v těle je nucen k intenzivnější činnosti, stejně jako každý orgán lidského biologického systému.«« Proč jsou dřepy tak neoblíbené? Jak zvyšovat intenzitu dřepů? »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20158 (magazin-sport.cz#153)