Jak posilovat doma

Posilovat svalstvo se dá i doma, pokud zvolíte vhodné prostředky a sestavíte si sami tréninkový plán. Jedině tak je možnost, že dosáhnete kýžených výsledků bez pozornosti jiných.

Do posilovny i doma

Není však nutné utrácet za pronájem posilovny, do které navíc musíte dojíždět a kde Vaše výkony (někdy nevýkony) mohou pozorovat jiní. Zvláště ženy, pokud s posilováním svalstva začínají, jsou obvykle háklivé na to, aby je někdo pozoroval nebo se dokonce veřejně museli ukazovat propocené a neupravené. Mužům je to sice jedno, ale i ti, když začínají a nemají viditelnou svalovinu na těle, připadají si někdy komicky a nesměle.

Domácí posilovna

Jenže to dnes nemusí být žádný problém, a první cviky se dají zmáknout i v domácích podmínkách. Postačí mít jen pár nezbytností, časem dovybavit a pak, za pár týdnů či měsíců si svérázně nakráčet do nejbližší posilovny a změřit si své síly s jinými. Anebo zůstat celkem u pohodlného cvičení i doma. To záleží již na vás, protože domácí prostředí také nabízí řadu využití, aniž by bylo nutné vlastnit cvičební nástroje.

Co budete potřebovat

Je dobré mít karimatku, jako podložku na cvičení, rozhodně nelehat přímo na studenou zem, obzvlášť pokud je podlaha dlážděná. I za předpokladů, že máte podlahové vytápění, není vhodné cvičit na tvrdé podlaze – vůči Vašim kloubům i tělu tak celkově. Jako podložka se dá využít i menší deka, ale na ty pozor – často kloužou. To je na úvod vše, co budete ke cvičení, a pak také čas a prostor potřebovat.«« Jak posilovat doma Tréninkový plán »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20156 (magazin-sport.cz#79)