Cviky na posílení zad

Sedavý způsob zaměstnání a práce u počítače s sebou nesou svou daň v podobě bolesti zad. Dostatečné cvičení může sloužit jako prevence bolesti zad. Jaké jsou cviky na posílení zad?

Co způsobuje bolest zad

Bolesti zad se řadí mezi civilizační choroby a trpí jimi až 80 % lidí alespoň jednou v životě. Bolesti zad jsou dokonce častější než bolesti hlavy. Většina bolestí zad je způsobena špatnými životními návyky při práci a v běžném životě. Mezi nejčastější příčiny bolesti zad patří špatné držení těla, sedavé zaměstnání, těžká práce, zvedání břemen, jednostranná zátěž, nedostatečná nebo přílišná aktivita, prochladnutí, stres, obezita, degenerativní změny na páteři a úrazy.«« Cviky na posílení zad Jaká je prevence bolesti zad »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20163 (magazin-sport.cz#91)