Cviky na posílení zad

Sedavý způsob zaměstnání a práce u počítače s sebou nesou svou daň v podobě bolesti zad. Dostatečné cvičení může sloužit jako prevence bolesti zad. Jaké jsou cviky na posílení zad?

Cviky na posílení zad

Následující cviky na posílení zad můžete opakovat 15 až 20krát. Pohyb by měl být vždy plynulý. Ve výdržových pozicích je potřeba vydržet 1 minutu.

Vyzkoušet můžete např. cvik, při kterém se stahují lokty v leže na břiše. Položte se na břicho na podložku a opřete si čelo o zem. Zvedněte ruce do vzpažení a držte je nad zemí. Poté se snažte tahem dostat lokty co nejblíže k tělu. Předloktí se snažte držet vodorovně se zemí. Poté vracejte ruce zpátky do vzpažení. Dávejte si pozor na prohýbání v bedrech, hlavu nezvedejte a nezaklánějte.

Další cvik dobrý na posílení zádových svalů je zvedání hlavy vleže na břiše. Položte se na břicho, ruce si dejte pod čelo. Začněte zvedat hlavu nahoru, hlavu nezaklánějte. Poté se vraťte zpátky nad zem. Nezaklánějte hlavu a nezvedejte nohy.

Cvik vhodný k posílení zádových svalů a zlepšení rovnováhy je také zvedání nohy a paže do kříže klečmo. Poklekněte na podložku, ruce si dejte na šířku ramen. Zvedněte pravou ruku a levou nohu a vytáhněte se za nimi. Chvíli zůstaňte v této pozici. Po chvíli se vraťte zpátky do kleku. Poté udělejte do samé na opačnou nohu a ruku. Při cviku se neprohýbejte v bedrech.«« Jaká je prevence bolesti zad Diskuze, zkušenosti a recenze »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20163 (magazin-sport.cz#91)