Fotbalové oblečení a dresy

Fotbal je u nás velice oblíbená hra a věnují se mu převážně muži, od nejmenšího věku, po zralé jedince. Proto, aby byl tým úspěšný, je nutné mít nejen dobrou taktiku, hodně trénovat, ale i mít to správné oblečení.

Každý správný fotbalista, ať už ten nejmenší, nebo nejstarší, profesionál, nebo vášnivý hráč, hrající za náhodně složený tým v jistém srandamači. Všichni tito fotbalisté potřebují vlastní kompletní výbavu, nejen co se kopaček týče, ale také dresu a dalšího fotbalového oblečení.

Důležitý účel

Může se zdát, že výbava pro fotbalistu vlastně nic tak ohromného není a že se dá pořídit i za pár korun. To sice může být pravda, ale opravdu jen v případech, kdy jde spíše o to se pobavit, narychlo složit tým a obléci si podobně sladěné barvy v týmu, aby se jednotlivá družstva od sebe odlišila.

Není to jen tak

Jenže, pokud jde o běžný a opravdový fotbal, nelze brát oblečení na lehkou váhu a pořídit skutečně to, co je žádáno a co vyhovuje nejen prostředí a počasí, ale zejména pak samotnému hráči fotbalu.

Hra za každého počasí

Fotbalisté jsou sportovci, kteří hrají a trénují za každého počasí. A to i ty největší světové hvězdy fotbalu hrají za deště, sněhu, v mrazu, ale i úmorných vedrech aj. Fotbal je zkrátka sport outdoorový a hraje se po téměř po celý rok. Pokud se nehraje, tak se trénuje, a fotbalisté se musí udržovat v kondici. Jsou na hřišti obvykle devadesát minut, pakliže nejsou vystřídání a po celou tu dobu se pohybují. Je tedy nutné, aby jejich oblečení odpovídalo všem potřebám a sportovec se v něm cítil maximálně dobře.

Dresy

Žádný hráč fotbalu se neobejede bez dresu. Jednak je tím odlišen od soupeře, ale také s číslem na zádech od vlastních spoluhráčů. Při výběru dresů je vhodné pamatovat na to, jaký materiál zvolit, který je pro hráče příjemný, ale také praktický. Musí se v něm cítit dobře, ideálně když pohlcuje pachy, poty a je dostatečně prodyšný.

Spodní tričko

Pokud je zimní období, většina hráčů používá spodní tričko. Někteří ale i během roku. To má za úkol udržovat správnou termoregulaci, pohlcovat pot i pach a také být dostatečně prodyšné. Nejlepším materiálem je kvalitní bavlna, jež dokonale přilne k tělu a nedráždí pokožku.

Šortky

Ty jsou opět součástí běžné výbavy a to jak v zimě, tak létě. Mnoho fotbalistů používá jak spodní, elastické šortky, opět pro udržování správné termoregulace, a pak volné, vrchní šortky, obvykle součást dresu.

Ponožky

Velice důležité jsou pro fotbalistu kvalitní a pevné ponožky, jež odolávají tlaku a vzniku nepříjemných mozolů. Důležité je, aby dokonale pohlcovaly pot a udržovaly nohy v suchu.

Bundy

Než hráč začne hrát, je důležité se rozběhat a také zahřát svaly. V zimním období je nutné si vzít pro tuto činnost bundu, aby udržela správnou teplotu. Stejně tak jsou bundy nezbytné pro poločas a dobu, kdy hráč sedí na střídačce.Diskuze, zkušenosti a recenze »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20179 (magazin-sport.cz#37)