Cvičení pro těhotné

Mohou ženy v těhotenství cvičit? Ano, mohou, když jejich lékař neurčí jinak. Důležité je nepřetěžovat se a vybírat vhodné typy cvičení, jako je např. plavání, pilates nebo cvičení na overballech.

Těhotenství není důvodem k tomu, aby se žena vzdala veškeré sportovní aktivity. Ženy, které jsou zvyklé na pravidelnou pohybovou aktivitu, mohou určité typy cvičení dělat i v době těhotenství. V době těhotenství nemusí žena omezovat svou činnost. Je jen potřeba přizpůsobit se momentálnímu stavu. Ukazuje se, že ženy, které necvičí, mohou mít problémy s porodem kvůli ochablému svalstvu. Cvičení také může pomáhat ženě v době, kdy se jí bude zvětšovat bříško. Díky cvičení pak bude mít menší potíže. Naopak extrémní sportovkyně se na těhotenských cvičeních naučí, jak uvolnit svaly pro snazší porod. Cvičení je vhodné pro všechny těhotné ženy, kterým to gynekolog nezakáže. Na speciálních cvičeních pro těhotné ženy se posilují svaly, které jsou důležité pro nošení bříška a k porodu. Ženy se také naučí uvolnit ty svaly, které mají být uvolněné během porodu. Zapojit mohou do cvičení také prsní svaly, které budou pak pevnější. Která cvičení jsou pro ženy v těhotenství vhodné?



Těhotenství a plavání »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20184 (magazin-sport.cz#48)