Cvičení pro těhotné

Mohou ženy v těhotenství cvičit? Ano, mohou, když jejich lékař neurčí jinak. Důležité je nepřetěžovat se a vybírat vhodné typy cvičení, jako je např. plavání, pilates nebo cvičení na overballech.

Těhotenství a plavání

Vhodné sportovní aktivity mohou budoucí mamince usnadnit porod. Během plavání dochází k posilování a uvolnění zároveň. Plavání pomáhá posilovat pánevní dno a uvolňuje ztuhlé zádové svalstvo. Plavání podporuje cirkulaci krve a nezatěžuje kardiovaskulární systém těhotné ženy. Pobyt ve vodě vyvolává relaxaci a zmírňuje napětí a stres. Voda odlehčuje kloubní zátěži. U plavání stejně jako u jiné sportovní aktivity v těhotenství je důležité poslouchat především své tělo. Během cvičení je potřeba, aby se žena cítila pohodlně a uvolněně. Na hodinách plavání pro těhotné ženy se dozvíte několik důležitých informací. Tak např. těhotné ženy by neměly zvyšovat svou tepovou frekvenci nad sto padesát za minutu. Dále se nesmí extrémně natahovat, zvedat ruce příliš nad hladinu, dělat ostré rotační pohyby. Cvičit by se nemělo ve vodě teplejší než 37°C. Pokud Váš lékař neurčí jinak, je vhodné začít s plaváním až po ukončeném třetím trimestru. Plavání není vhodné v případě, že žena pociťuje tvrdnutí bříška, žena špiní nebo krvácí nebo se objeví výtok se svěděním a pálením.«« Cvičení pro těhotné Těhotenství a cvičení na overballech »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20184 (magazin-sport.cz#48)