Obruč na cvičení

Znáte obruč, které se ve světě běžné říká hula hoop? Jedná se o cvičební pomůcku, se kterou můžete provádět jednoduché ale účinné aerobní cvičení, ideální pro zformování postavy a spalování tuků.

Jak cvičit s obručí hula hoop?

Cvičení s obručí hula hoop je poměrně jednoduché, alespoň pokud jde o základní cvik, kterým je kroužení s obručí okolo pasu. Nejdříve se musíte naučit obruč roztočit. Roztočení se provádí oběma rukama a ve stejnou chvíli musíte okamžitě zapojit celý trup, jinak obruč spadne na zem – krouživými pohyby udržíte obruč na svém místě. Zpočátku možná budete mít problém obruč jen roztočit. To se ale určitě rychle naučíte a pak už budete jen prodlužovat dobu, po kterou vydržíte cvičit.

Aby bylo cvičení vyvážené, je vhodné střídat strany, do kterých obruč otáčíte. Délku intervalů můžete volit podle toho, jak dlouho udržíte obruč roztočenou. Pokud teprve začínáte, můžete strany střídat po minutách. Pokud vydržíte s obručí točit dlouho, můžete střídat směry točení třeba i po deseti minutách, nebo jak Vám to připadne vhodné.

Pokročilejší cvičenci volí také kroužení okolo končetin, čímž posilují kompletní svaly nohou, rukou a také klouby na těchto končetinách.«« Obruč na cvičení Čím těžší obruč, tím intenzivnější cvičení »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20186 (magazin-sport.cz#55)