Sport během těhotenství

Váháte, zda ve sportování pokračovat i v těhotenství? Nemějte strach. Těhotenství a sport jdou k sobě. Chce to jen vědět, které sporty jsou vhodné, které méně a které neprovozovat v době těhotenství vůbec.

Na co si dávat při sportu během těhotenství pozor

Žádná těhotná žena by se neměla příliš unavovat a přepínat. Těhotenství je samo o sobě dosti náročné pro organismus ženy. Pokud má nastávající matka potřebu cvičit, pak může. Udržování se v dobré kondici je jistě zdraví prospěšné, pokud se však žena příliš nevysiluje. Sportu je dobré se věnovat spíše relaxačně. Vrcholově jistě ne. Každá žena potřebuje klid, pohodu, žádný stres, žádné přetížení. Cvičení nadoraz by mohlo uškodit jak ženě, tak i dítěti. Pokud je dovoleno cvičení během těhotenství, měla by si každá budoucí matka uvědomit, že není těhotenství jako těhotenství. Každá žena ho prožívá jinak. Těhotenství tak můžou být velmi různá. Je jiné být poprvé těhotná ve dvaceti a jiné v pětatřiceti. A tomu je potřeba přizpůsobit i aktivity. Některým těhotným ženám nedělá žádné problémy chodit na dlouhé túry, cvičit ve fitku, plavat nebo jezdit na kolečkových bruslích. Některé budoucí maminky však těhotenství neprožívají příliš šťastně. Trápí je nevolnosti, bolesti kloubů, zad, břicha, krvácí a mají riziková těhotenství. V tomto případě je potřeba, aby se řídily radami ošetřujícího lékaře. Na nějaké sportování jistě nemají ani pomyšlení.«« Sport během těhotenství Jak sportovat v těhotenství? »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20194 (magazin-sport.cz#158)