Stepper a hubnutí

Nadbytečná kila trápí alespoň někdy v životě snad každého z nás. Zásadní rozdíl je ale v tom, že někomu se podaří zbavit se jich, zatímco jinému zůstanou už navždy. Ke které skupině chcete patřit?

Jak na zdravé hubnutí?

Předně si musíme říci, že aby zeštíhlení bylo** zdravé, úspěšné, příjemné, trvalé a nejen krátkodobé,** je třeba se zaměřit na celkově zdravý životní styl. Uvědomte si, že pokud máte v úmyslu zařadit různá „hubnoucí opatření“ jen na přechodnou dobu, pak také jen na přechodnou dobu zhubnete a po návratu k původnímu stylu života se stejně tak vrátí zpátky i Vaše původní postava. To znamená, že snažit se zhubnout například pomocí diety, kterou vydržíte dodržovat jen po nějakou dobu, vlastně nemá vůbec žádný smysl, protože až s ní seknete, rychle ztracená kila naberete zpátky a kvůli tzv. jo-jo efektu bohužel většinou i nějaká navíc.

Pro zdravé, trvalé a navíc i příjemné zeštíhlení se tedy zaměřte na pravidelnou stravu a k tomu i na pravidelný pohyb. Energetický příjem by měl odpovídat Vašemu energetickému výdeji, a velmi důležité je, aby přijaté kalorie byly rozloženy rovnoměrně do celého dne, protože pokud budete přijímat stejné nebo i menší množství kalorií, které potřebujete, ale jejich příjem soustředíte do jednoho nebo dvou jídel, tělo si stejně bude vytvářet zásoby tuku a to kvůli příliš dlouhým obdobím hladu. Doporučený počet je tedy 5 jídel denně, případně více.

Stejná situace může nastat i tehdy, pokud dlouhodobě přijímáte méně kalorií než vydáváte, protože pak si tělo tuky chrání „na horší časy“ a navíc kvůli únavě nebudete mít chuť do cvičení.«« Stepper a hubnutí Stepper anebo chůze? »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20191 (magazin-sport.cz#135)