Ženy v posilovně

Ženy patří do posilovny stejně jako muži. Bohužel stále se mnoho z nich ostýchá cvičit mezi muži, neboť si nejsou jisté v kramflecích, neví přesně, co a jak cvičit a mají pocit, že posilovna není nic pro ně. Omyl. Posilovna je pro všechny bez rozdílu.

Jaké jsou nejčastější chyby žen v posilovně?

Pokud se ženy nesvěří hned od začátku do rukou profesionálního trenéra, který jim vysvětlí, co a jak, dopouští se často chyb, které je nejenomže neposouvají nikam dál ve výsledcích, ale můžou si nesprávným cvičením i ublížit. Jednou z chyb, které ženy rády dělají, je, že zatěžují stejnou svalovou partii. Tím dochází k přetížení svalu, zatímco ostatní zůstávají ochablé. Ženy se nejčastěji zaměřují na** hýžďové svaly**, které by rády cvičily nejlépe donekonečna, jen aby měly zadeček jak slečny z fitness časopisů. Je to zbytečné. Tělo totiž spaluje z tukových zásob i v oblasti zadečku a to i v případě, když žena cvičí jiné svalové partie. Další chybou je nedostatečný odpočinek mezi cvičeními. Ženy často a rády zapomínají na regeneraci. Chtějí výsledky hned a jsou schopny cvičit každý den, klidně i 2x. Chyba. Tělo potřebuje relaxovat a nabrat nové síly do dalších sportovních dnů. Myslete na to, že čím větší je svalová partie, tím déle se regeneruje. Ženy také mají často špatnou techniku cviků. Správnou techniku jim může vysvětlit trenér, nebo zkušený sportovec. Nejenže může stát špatná technika ženu zdraví, ale hlavně nebude rozvíjet svaly, které chce a marní tím svůj čas v posilovně. Ženy také špatně volí svůj trénink. Často cvičí s malými váhami ve vysokém počtu opakování. U posilování neplatí, že čím víc opakování, tím větší bude spalování. Stává se, že ženy cvičí roky se stejnou váhou, i když mají svalový základ na to, aby přidaly. Ženy mají tendenci cvičit pořád dokola to samé. Přitom obměna tréninku je tolik důležitá. Zhruba po 4-6 týdnech svaly přestanou reagovat na stereotypní pohyby a je potřeba změnit trénink.«« Ženy v posilovně Jak by měly ženy cvičit v posilovně? »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20193 (magazin-sport.cz#152)