Jak se hraje pétanque

Pétanque zábavná hra pro všechny věkové kategorie. Každý však k této hře přistupuje jinak. Pro někoho jde o nezáživnou hru, jiní se skvěle baví. Víte, jak pétanque správně hrát a co je k tomu zapotřebí?

Jak se hraje pétanque?

Zjednodušeně lze říci, že se strefuje koulemi do takzvaného prasátka. To je malá povětšinou dřevěná kulička, která má u pétanque hlavní úlohu. Je to takový terč, kterého je nutné dosáhnout, nebo alespoň dostat svou kouli, co nejblíže. Hráči tedy házejí koulemi a následně diskutují, která koule je nejblíže. Kdo dosáhne nejbližší polohy s prasátkem, vyhrává. Kromě toho se hráč může strefit do koule protihráče a vyměnit ji tak za svou. Odražení soupeřovy koule se říká carreau.«« Jak se hraje pétanque Pétanque nuda nebo zábava? »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20196 (magazin-sport.cz#28)