Základní pravidla golfu

Líbí se Vám golf? Rádi byste s ním začali a potřebujete znát alespoň základní pravidla, se kterými si vystačíte na golfovém hřišti? Pak právě pro Vás je určený následující článek.

Jak se chovat na golfovém hřišti?

Na hřišti se musíte chovat slušně. Podstatně důležitější, než hrát golf dobře, je dodržovat nepsaná pravidla a být příjemným hráčem. Golfová etiketa je na prvním místě. Nejzákladnějšími pravidly je, že při hře nesmíte křičet, na golfovém hřišti neběhat, neházet výstrojí za žádných okolností, nikoho neohrožovat, neprovádět cvičné švihy na odpališti, nezdržovat hru, atd. Na golfovém hřišti se smí nosit přiměřený oděv, který je pro pány i pro dámy stejný a tím je tričko s rukávy a s límečkem. U dam se povoluje tričko s límečkem bez rukávů. Dále se nosí dlouhé kalhoty nebo šortky ke kolenům, dámy mají povoleno nosit sukni. Co se rozhodně nesmí nosit, jsou modré džínsy.«« Základní pravidla golfu Základní pojmy golfu »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20198 (magazin-sport.cz#107)