Základní pravidla golfu

Líbí se Vám golf? Rádi byste s ním začali a potřebujete znát alespoň základní pravidla, se kterými si vystačíte na golfovém hřišti? Pak právě pro Vás je určený následující článek.

Základní pojmy golfu

Hřiště

Golf se hraje na hřišti s překážkami. Hraje se s holemi a míčkem, za dodržování předepsaných pravidel. Cílem hry je dostat míček do jamky s co nejmenším počtem ran a porazit tak soupeře. Standardní počet jamek na golfovém hřišti je 18. Často se ale můžete setkat s hřištěm, které disponuje devíti jamkami. Hřiště měří zhruba 6 km. Hráč však během jedné hry ujde až 12 km. Jedno kolo se hraje na 18 jamek.

Jamka

Na hřišti se nachází golfové jamky. Jde o otvor, kam se míček dopravuje, avšak označení jamka se používá i pro celý prostor osmnáctiny hřiště od odpaliště až k jamkovišti. Hra se začíná odpalem míčku na první jamce a končí v okamžiku, kdy míček spadne do jamky na jamce osmnácté.

Odpaliště

Profesionálové mají odpaliště označené bílou barvou, muži žlutou, ženy a děti červenou. Odpaliště označuje místo, kde si může hráč míček před samotným odpalem** postavit na vyvýšené místo.**

Jamkoviště – green

Na greenu jamka končí. Green má nejkvalitnější, nejkratší a nejhustší povrch. Po něm se míček kutálí do vlastní jamky. Povrch greenu je různě zvlněn a může mít až několik stupňovitých úrovní. Proto musí hráč dle svých znalostí a zkušeností dobře odhadnout a propočítat si předpokládanou dráhu, po níž golfový míček poběží až k jamce.«« Jak se chovat na golfovém hřišti? Diskuze, zkušenosti a recenze »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20198 (magazin-sport.cz#107)