Druhy bandáží

Žijete sportem, ale občas Vás potrápí nějaké bolesti svalů, kloubů nebo šlach? Nechcete však kvůli tomu zcela vynechávat tréninky? Řešením je v takovém případě vhodně zvolená a správně použitá bandáž.

Páskové bandáže na bolavé nebo poraněné svaly - tejpy

Kromě klasických bandáží jsou k mání také poněkud nezvyklé** páskové bandáže**, které jsou určeny pro léčbu bolesti svalů a šlach, ale i pro bolavé klouby. Tato metoda pochází z Japonska a páskům se říká tejpy, samotné metodě pak tejpování.

Oproti klasickým bandážím poskytují tejpy neocenitelnou výhodu možnosti aplikace na jakékoliv místo, kam se klasické bandáže umístit nedají, ale stejně tak je můžete použít i na klouby namísto tradičních bandáží.

Bolí Vás svaly nebo šlachy okolo páteře, břišní anebo prsní svaly či jiné? Jednoduše si pásku nalepíte na požadované místo a ustřihnete dle potřeby. Účinkem tejpování je snížení svalového napětí, čímž dochází jak k příjemnému uvolnění svalu a snížení bolesti, tak i k urychlení regenerace.

Páska se skládá z bavlny s příměsí umělého elastického materiálu a antialergenního lepidla. Páska má několik metrů, takže si vždy ustřihnete požadovanou délku a zbytek uchováte pro další použití.«« Moderní bandáže z jednoho kusu látky Diskuze, zkušenosti a recenze »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20203 (magazin-sport.cz#137)