Jak správně skákat přes švihadlo

Pravidelné skákání přes švihadlo pomáhá zbavovat tělo nadbytečného tuku, zvyšuje celkovou fyzickou kondici a koordinaci pohybů a kromě toho představuje zábavné a variabilní cvičení.

Skákání přes švihadlo pomáhá kromě hubnutí, zvyšování vytrvalosti, lepší koordinace a hbitosti zlepšit také kardiovaskulární zdraví. Skákáním přes švihadlo procvičujete většinu hlavních svalových skupin horní i dolní části těla. Skákání přes švihadlo však není nutně vhodné jen pro ty z Vás, kdo se snažíte zhubnout. Trénink se švihadlem zařazují i sportovci mnoha jiných specializací jakožto obměnu jinak jednostranného tréninku anebo jako vytrvalostní cvičení.

Švihadlo má ještě další výhodu – můžete s ním skákat kdykoliv a kdekoliv. Pokud zrovna venku prší, anebo se Vám nechce jet do fit centra, jednoduše vytáhnete švihadlo ze šuplíku a můžete okamžitě cvičit. Stejně tak si můžete švihadlo snadno přibalit do svého zavazadla, neboť neváží skoro nic a nezabere téměř žádné místo, takže je to ideální cvičební pomůcka také na cesty. Anebo si chcete zacvičit v parku? Strčte švihadlo do kapsy, nebo si jej pověste kolem krku a můžete jít.Jak si vybrat švihadlo »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20201 (magazin-sport.cz#101)