Jak správně skákat přes švihadlo

Pravidelné skákání přes švihadlo pomáhá zbavovat tělo nadbytečného tuku, zvyšuje celkovou fyzickou kondici a koordinaci pohybů a kromě toho představuje zábavné a variabilní cvičení.

Jak si vybrat švihadlo

Švihadlo je poměrně levná záležitost. Kvalitní švihadlo si můžete zakoupit i za 100 korun. Přesto byste neměli kupovat hned první švihadlo, které Vám padne do oka. Pro správný výběr švihadla dbejte následujících doporučení:

  • Ideální je švihadlo, které má lanko z textilu, neboť jeho životnost je podstatně delší než u lanek plastových.
  • Rukojeť švihadla by Vám měla zajistit pohodlný úchop. Čím větší je Vaše dlaň a čím delší máte prsty, tím mohutnější a širší volte rukojeť. Naopak osoby s drobnými dlaněmi mohou zvolit užší rukojeti.
  • Nakonec se zaměřte na délku švihadla. Tu je třeba zvolit podle Vaší tělesné výšky. Obecně by mělo být švihadlo zhruba o 80 až 100 centimetrů delší než je výška Vaší postavy. Abyste zjistili délku švihadla, která Vám bude odpovídat, rozdělte švihadlo na dvě stejné půlky a stoupněte si jednou nohou doprostřed švihadla. Poté vytáhněte oba konce švihadla nahoru a napněte je. Správně by měly rukojeti švihadla dosahovat přibližně do oblasti Vašeho podpaží nebo ramene. Pokud jsou výrazněji kratší nebo delší, vyberte jinou délku švihadla a test zopakujte.


«« Jak správně skákat přes švihadlo Jak skákat přes švihadlo »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20201 (magazin-sport.cz#101)