Jak správně skákat přes švihadlo

Pravidelné skákání přes švihadlo pomáhá zbavovat tělo nadbytečného tuku, zvyšuje celkovou fyzickou kondici a koordinaci pohybů a kromě toho představuje zábavné a variabilní cvičení.

Jak skákat přes švihadlo

Stejně jako před každým tréninkem, tak i před skákáním přes švihadlo se protáhněte a zahřejte. Volte pevnou a pohodlnou sportovní obuv.

Při skákání přes švihadlo se snažte omezit pohyb horní části těla a horních končetin. Síla pro pohyb švihadla by měla vycházet především ze zápěstí, nikoliv z pohybu paží (to platí pro základní cvik, při jiných typech skákání se využívá í pohybu paží). Nedoskakujte na napnuté nohy, ale mějte mírně ohnutá kolena a snažte se dopadat na přední část chodidel, abyste minimalizovali nárazy. Doporučuje se skákat jen do takové výšky, aby mohlo pod vámi bez problému projít lanko švihadla. Skákání co nejvýše to jde, není žádoucí.

Postupně navyšujte délku tréninku. Začátečnicí budou mít pravděpodobně problém vydržet skákat i 5 minut, avšak pokud vytrváte, postupně se vypracujete i na půlhodinové skákání bez přestávky. Trénujte 2x až 5x týdně.«« Jak si vybrat švihadlo Diskuze, zkušenosti a recenze »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20201 (magazin-sport.cz#101)