Anabolické steroidy

Někteří se chtějí ke svalům dopracovat pouze svou pílí s užíváním čistě přírodních preparátů, jiní chtějí výsledky hned, co největší, nejlépe bez dřiny. Tito potom tu a tam sáhnou po zakázané látce - anabolických steroidech. O co se přesně jedná?

Co jsou anabolické steroidy?

Anabolické steroidy jsou preparáty, které mají mezi zneužívanými látkami své zvláštní postavení. Jejich specifičnost je dána tím, že užití steroidů není vedeno touhou po okamžitém účinku projevujícím se jako euforie, jako stimulace organismu nebo změna stavu vědomí, ale touhou po změně vzhledu a fyzického výkonu. Anabolické steroidy jsou nebezpečné látky, které mají negativní vliv na zdraví. Navíc se na nich dá snadno vypěstovat psychická závislost. Co přesně anabolické steroidy jsou? Jde o syntetické látky, které jsou podobné mužským hormonům a velmi úspěšně podporují růst příčně pruhovaných svalů u kostí. Jejich užíváním se rozvíjí mužské pohlavní znaky. První typ účinku se označuje jako anabolický, druhý jako androgenický. Uživatelé nebo sportovci, kteří anabolické steroidy znají, označují steroidy jako bobule a o těch, kteří je užívají, se tvrdí, že „sypou“.Historie anabolických steroidů »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20210 (magazin-sport.cz#161)