Jak si poradit s večerním hladem?

Přepadává Vás pravidelně večer před spaním hlad? Nejste si jisti, zda do sebe něco vpravit můžete, co přesně, kdy a jaké množství? Rozhodně se netrapte hlady. Pouze stačí vědět, jaké jídlo Vašemu tělu neuškodí.

Jak se chovají kalorie během nočního spánku?

Vždy záleží na individuálních zvláštnostech a odlišnostech daného člověka. Pokud Vám nestačí energie, kterou jste získali během dne a máte potřebu se před spánkem ještě najíst, abyste se cítili v pohodě, pak se nebraňte své touze a najezte se. Tělo musí mít energii. Na to, abyste mohli následující den opět fungovat, i k tomu, aby Vám přes noc rostly svaly. Počítejte však s tím, že Váš spánek i regenerace můžou být narušeny trávicími procesy. Růstový hormon se uvolňuje pouze při hlubokém spánku. Ten je však narušen pozdním příjmem potravy. Pokud se tedy najíte těsně před spaním, spánek není tak hluboký, jak je potřeba a sekrece růstového hormonu není maximální. Proto nejsou optimální podmínky ke svalovému růstu. Tyto podmínky nejsou však ideální ani v případě, kdy trpíte nedostatkem energie. Večer se tedy najezte, ale ne až těsně před spaním. Však v průběhu večera. Pokud Vám nestačí čisté bílkoviny, pak dejte přednost sacharidům s nízkým glykemickým indexem, které jsou kombinované s trochou bílkovin. Jde o směs, která Vás dobře nasytí, přitom nedojde k výraznějšímu skoku hladiny inzulinu, což by mohlo znamenat ukládání energie v podobě tuků. Vhodné večerní jídlo je např. mléko s trochou cereálií, které obsahují vysoký podíl vlákniny.«« Vyhýbat se večer sacharidům? Jak si načasovat poslední jídlo před spánkem? »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20208 (magazin-sport.cz#154)