Proteiny jako základ pro budování svalstva

Proteiny tvoří základní stavební látku lidského těla. Zejména představují základní položku pro růst svalové hmoty. S proteiny se můžeme setkat v různých formách, které mají rozdílný vliv na funkci našeho těla.

Které proteiny jsou kvalitní?

Nezáleží ani tak na množství proteinů dodávaných tělu, jako na jejich kvalitě. Tělu je potřeba dodávat pouze komplexní a kvalitní proteiny, které získáte především z masa, z mléka, z vajec a z proteinových přípravků. Kvalitní proteinové přípravky jsou vyráběny na přírodní bázi, většinou s dobrou chutí a bez použití chemických zahušťovadel. Proteiny z rostlinných zdrojů je také možné použít, avšak tyto se doporučuje kombinovat, protože nemají komplexní složení aminokyselin. Proto je potřeba je vhodné doplňovat, což nemusí být vždy šťastným řešením, protože to opět může vést k přílišné konzumaci bílkovin.Význam proteinů pro tělo »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20209 (magazin-sport.cz#159)